Wybierz swój styl mebli pokojowych i łazienkowych

Meble pokojowe

Meble pokojowe to najważniejszy element tworzący komfort naszej przestrzeni życiowej. Zazwyczaj styl pokoju definiowany jest przez to jaką wybierzemy do niego meblościankę – i to pod nią dobierany jest pozostały wystrój wnętrza. Co więcej odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni przez elementy takie jak szafki, komody, półki, stoliki pod telewizor czy ławy kawowe jest kluczowe jeśli chcemy mieć łatwy i zorganizowany dostęp do wszystkich naszych ubrań i rzeczy.

To ono także odpowiada za estetyczną stylistykę i spójność wrażenia wywoływanego przez pomieszczenie – niezależnie, czy jest to sypialnia, jadalnia, pokój dzienny, młodzieżowy, czy dziecięcy. Warto zatem pomyśleć zarówno o funkcjonalności, jak i tym, czy styl nowoczesny, czy klasyczny, minimalistyczny, czy wyszukany będzie najbardziej sprzyjał naszemu relaksowi.

Meble łazienkowe

Jakkolwiek meble łazienkowe są zazwyczaj drugoplanowym elementem podczas urządzania łazienki – po płytkach oraz urządzeniach sanitarnych – to są one istotnym dopełnieniem wnętrza i decydują o charakterze całości. Tak jak w przypadku mebli pokojowych, balans między funkcjonalnością i jakością wykonania powinien być o tyle zachowany, o ile żadne z powyższych nie powinno zbytnio ucierpieć przy kupnie szafek, regałów czy luster.

Przy wyposażaniu łazienki powinniśmy także pamiętać o tym, żeby rozważnie gospodarować przestrzenią – łazienka zazwyczaj ma najmniejszy metraż ze wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. Wreszcie, spójne dopasowanie stylu i kolorów jest kluczowe do uzyskania elegancji. Warto to rozważyć biorąc pod uwagę czy bardziej pasować nam do wystroju będzie drewniana, dębowa wisząca szafka z umywalką, ornamentalna marmurowa komoda, czy granitowy blat z mozaiką.