Warto się ruszać

W dzisiejszych czasach przeciętny człowiek jest zbyt zabiegany aby znaleść czas na zadbanie o siebie. Jeżeli wychodzimy z domu to tylko autem do pracy lub do bliskiego sklepu.

Brzuszek rośnie, sylwetka wiotczeje. Prowadzenie aktywnego trybu życia poprawia zdrowie oraz wygląd, a przecież praktycznie nic nas nie kosztuje. Osoby ruszające się więcej, statystycznie mniej chorują, przykładowo bieganie zwiększa odporność – ruch na świeżym powietrzu hartuje, uodparnia organizm oraz zwiększa tolerancję na zmiany ciśnienia. Badania medyczne wykazują, że codziennie bieganie ma pozytywny wpływ na serce oraz układ krążenia. Ruch sam w sobie jest idealną profilaktyką na zawały, jednak osoby cierpiące na dolegliwości sercowe muszą pamiętać aby się nie przemęczać, jeżeli łapiemy zadyszkę należy zwolnić tempo. Aby zacząć biegać wystarczy kupić wygodne buty do biegania i wyjść z domu, nie trzeba nawet do tego specjalnie wyznaczonych miejsc – wiadomo, bieżnia jest najbardziej wygodna, lecz samo poruszanie się po mieście wydaje się bardziej ciekawe.

Jeżeli nie jesteśmy zbytnio przekonani do biegania, możemy chociażby wybierać się na spacery. Nie wymaga to tak dużego wysiłku jak bieganie, a dodatkowo możemy zastąpić je codziennymi, mniej zdrowymi czynnościami. Przykładowo zamiast wieczorem siedzieć przy telewizji z piwem, możemy się przejść na długi spacer z naszą partnerką lub partnerem. Polepszy to napewno nasze zdrowie a dodatkowo, zapewne nasze relacje z rodziną.

Może Ci się również spodoba